Vitaminas D3 taip pat vadinamas saulės vitaminu, nes organizmas gali jį pasigaminti pats, tačiau tik pakankamai būdamas saulėje. Žmonės vis mažiau laiko praleidžia saulėje, nes mūsų darbo diena dažniausiai trunka patalpose ir tuo metu, kai saulės spinduliai yra stipriausi ir naudingiausi bei veiksmingiausi mūsų sveikatai. Tai pasakytina ir apie vaikus bei pagyvenusius žmones.

Kokios yra pagrindinės vitamino D3 savybės?

Vitaminas D3 yra riebaluose tirpus vitaminas. Jis svarbus kaulų, dantų vystymuisi ir sveikatai bei imuninės sistemos stiprinimui. Jis taip pat skatina plonąją žarną efektyviai įsisavinti kalcį, kuris taip pat yra svarbus mineralas kaulų sveikatai.

Vitaminas D3 yra vienintelis vitaminas, kurį organizmas gali biosintetinti odoje, naudodamas ultravioletinius spindulius (UVB). Jis žinomas dėl savo vaidmens kalcio ir fosforo apykaitoje, kuri padeda palaikyti nervų ir raumenų veiklą ir kaulinį audinį.

Naujausiais tyrimais taip pat nustatyta, kad vitaminas D3 atlieka svarbų vaidmenį formuojant imuninę sistemą ir apsaugant organizmą nuo lėtinių infekcinių ligų.*[i][1]

Vyresniame amžiuje dėl vitamino D trūkumo sutrinka su maistu gaunamo kalcio apykaita, todėl gali sumažėti kaulų tankis ir padidėti lūžių bei osteoporozės rizika.

Tačiau vitamino D trūkumas labiausiai pažeidžia kūdikius ir mažus vaikus. Todėl svarbu žinoti, kad vitamino D trūkumas taip pat pavojingas kūdikiams ir mažiems vaikams, nes gali sukelti rachitą.

Kiek jūsų organizmui reikia vitamino D3?

Jo reikia, kad normaliai funkcionuotų visos gyvybinės funkcijos ir būtų palaikoma stipri imuninė sistema.

Vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikis priklauso nuo įvairių išorinių ir vidinių veiksnių.

Tyrimai parodė, kad dauguma gyventojų negauna pakankamo vitamino D3 kiekio.Remiantis naujausiomis rekomendacijomis, jei visiškai nevyksta biosintezė, žmogaus organizmui per parą reikia 20 µg vitamino D. 

Iš kur jo gauti?

Pakankamas vitamino D3 vartojimas yra iššūkis mums visiems. Deja, su maistu jo gauname nepakankamai, o saulėje dažnai būname rečiau, nes vasaros mėnesiais, kai saulė yra stipriausia, būname pavėsyje, o iš atsargumo ir baimės dėl neigiamų nudegimo saulėje pasekmių saugome odą apsauginiais kremais, dažnai su dideliu SPF. Dėl tokio “slėpimosi nuo saulės” organizme susidaro nepakankamas vitamino D kiekis.

Žmonių organizme savaiminė vitamino D3 gamyba yra daug didesnė, lyginant su su maistu gaunamu vitaminu D3. Tačiau svarbu pažymėti, kad pakankamam vitamino D kiekiui susidaryti reikia, kad bent ketvirtadalis odos paviršiaus būtų atviras. Jei saulėje būna tik veidas ir rankos, kaip įprasta žiemos mėnesiais, organizmas negalės pasigaminti pakankamai vitamino D3.

Vitamino D3 yra tik tam tikruose maisto produktuose, pavyzdžiui, riebiose žuvyse, kiaušiniuose ir praturtintuose pieno produktuose arba riebiame maiste. Tačiau vitamino D3 kiekis, kurį organizmas gali gauti su maistu, yra labai mažas, todėl vien tik su maistu negalima patenkinti šio vitamino paros poreikio.

Todėl mokslininkų bendruomenė labiau pritaria vitamino D3 papildams, padedantiems tinkamai organizmo veiklai.

Biostile Mikroįkapsuliuotas vitaminas D3 pagamintas iš elninių kerpių, tinkamas ir veganams. Speciali ir naujoviška mikrokapsuliavimo technologija užtikrina visišką veikliųjų medžiagų įsisavinimą ir tikslingą pristatymą. BMT® Vitaminas D3 Mikrokapsulėse pasižymi dideliu biologiniu pasisavinimu ir veiksmingumu, o kadangi mikrokapsulėje esantis vitaminas D3 jau yra ištirpęs laše aliejaus, geras įsisavinimas garantuojamas.

Vienoje BMT® kapsulėje yra 3800 IU D3 Vitamino. Įsivertinant didelį BMT® Vitamino D3 Mikrokapsulėse veiksmingumą, jis yra didžiausios D3 Vitamino koncentracijos maisto papildas Lietuvos rinkoje.

 

 

 

Immuno Sun Complet rinkinys – tai puikus dviejų produktų derinys, galintis veiksmingai pakeisti visus vitaminus ir mineralus, kurių šaltuoju metų laiku organizmas negali pasigaminti arba gauti su maistu. Vitamino D3, magnio, vitamino C, B grupės vitaminų ir folio rūgšties derinys puikiai palaiko imuninę sistemą.
Be to, Immuno Sun kapsulėse yra reiši grybų, dar vadinamų antgamtiniais grybais, gerai žinomų ir plačiai naudojamų tradicinėje kinų medicinoje, ekstrakto.

  • greitam atsigavimui po ligos
  • stipresnė imuninė sistema.
  • geresnė kraujo apytaka
  • gera savijauta

Vitaminas D3 yra būtinas vitaminas normaliam organizmo funkcionavimui. Jis padeda stiprinti imuninę sistemą, padeda palaikyti normalų kaulų tankį ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant sveikus dantis.

Su “Biostile” produktais patenkinsite savo organizmo vitamino D3 poreikį ir net žiemos dienomis į savo gyvenimą įnešite šiek tiek vasaros.

Mikroenkapsuliran D3, Immuno Sun kapsule, Immuno Sun Powder.


[1] www.who.int/topics/eng (NIJZ)