kolagen za rast las

Kolagenas yra struktūrinis baltymas, randamas įvairiose žmogaus kūno dalyse. Tai baltymas, kuris paprastai siejamas su odos elastingumu ir jaunatviška išvaizda. Mažiau žinoma, kad jis taip pat labai svarbus sveikiems kaulams, raumenims, nagams, dantims ir žarnynui, taip pat plaukų augimui ir stiprinimui.

Sveikiems plaukams reikia specifinių maistinių medžiagų

Stiprūs ir sveiki plaukai iš tiesų gali būti iš dalies susiję su genetika, tačiau tai tik dalis istorijos. Net jei gamta jus apdovanojo šioje srityje, sveiki plaukai neturėtų būti laikomi savaime suprantamu dalyku. Jei jūsų mityboje nepakanka medžiagų, kurios yra svarbios plaukams stiprinti, anksčiau ar vėliau kils problemų. Be kita ko, labai svarbu, kad būtų pakankamai suvartojama:

  • geležies,
  • cinko,
  • vitamino E,
  • B grupės vitaminų,
  • vitamino A arba beta karotino (beta karotinas yra provitamino A rūšis, kurį organizmas paverčia aktyvia forma).  

Be mikroelementų, t. y. vitaminų ir mineralų, svarbūs ir makroelementai. Šiuo atveju ypač svarbūs baltymai, tarp kurių, kaip minėta, yra ir kolagenas. Todėl plaukams arba jų stiprinimui naudingi maisto papildai, skatinantys natūralią kolageno gamybą, ypač svarbus vitaminas C, arba hidrolizuoto kolageno milteliai. Senstant šio baltymo gamyba sulėtėja. Kadaise buvę sveiki plaukai palaipsniui tampa vis silpnesni ir silpnesni. Be kita ko, taip yra dėl to, kad kai kurios kolageną sudarančios aminorūgštys yra būtinos keratinui – baltymui, sudarančiam apie 80 proc. mūsų plaukų – susidaryti. Keratino sintezei ypač svarbi aminorūgštis prolinas.

Kolagenas plaukų augimui – taip ar ne?

Kolagenas kartais būna vienas iš papildų, rekomenduojamų greitesniam ir sėkmingesniam plaukų augimui. Žinoma, plaukų augimui iš esmės svarbi plaukų folikulų sveikata. Pernelyg didelis plaukų slinkimas ir sulėtėjęs jų augimas dažnai yra susiję su pažeistais folikulais, o pažeidimai, dėl kurių sulėtėja ir (arba) sustoja augimas, dažnai atsiranda dėl oksidacinio streso.

Oksidacinį stresą sukelia kenksmingi laisvieji radikalai. Laimei, jų aktyvumą galima apriboti vadinamaisiais antioksidantais, kuriems priklauso ir kolagenas. Pakankamas antioksidantų vartojimas yra būtinas plaukų augimui, o vienas iš šaltinių gali būti hidrolizuoto kolageno milteliai. Vienas svarbiausių sveikesnių plaukų folikulų padarinių – sveikesni plaukai. Tačiau svarbu laikytis holistinio požiūrio į stiprinimą, pagrįsto gerai sureguliuota mityba, kurioje gausu visų pagrindinių maistinių medžiagų. Tada kolagenas plaukams taps puošmena ant torto ir plaukai augs dar greičiau.

Kolagenas plaukams arba dėl senėjimo susilpnėjusiems plaukams stiprinti

Plaukus stiprinti ypač svarbu brandesniame amžiuje. Kuo vyresni tampame, tuo naudingesnis plaukams yra kolagenas, nes tai baltymas, sudarantis didžiąją dermos, viduriniojo odos sluoksnio, dalį. Šiame sluoksnyje slepiasi plaukų folikulai. Todėl susilpnėjusi ar mažiau elastinga derma, be kita ko, gali turėti įtakos folikulų sveikatai. Todėl padidėja trapių, susilpnėjusių plaukų ir pernelyg didelio plaukų slinkimo rizika.

Todėl plaukų augimui ir stiprinimui skirtas kolagenas yra naudingas maisto papildas, kuris, remiantis vieno su šiuo klausimu susijusio in vitro tyrimo rezultatais, gali net sulėtinti žilimo procesą, t. y. pigmento (melanino) nykimą. Nors žilimas daugiausia susijęs su genetika, bent iš dalies jam įtakos turi oksidacinis stresas, kurį, kaip jau minėta, gali sumažinti kolagene esantys antioksidantai. Hidrolizuoto kolageno milteliai ypač rekomenduojami plaukams augti, stiprinti ir senėjimui stabdyti.

Maisto papildas: hidrolizuoto kolageno milteliai

Svarbu pasirinkti tikros kokybės maisto papildą. Plaukų augimui ir kitam teigiamam poveikiui skirtas kolagenas bus veiksmingesnis nei vidutiniškai, jei pasirinksite hidrolizuotą versiją, nes taip bus galima efektyviau jį įsisavinti. Hidrolizuota versija laikoma aukščiausios kokybės maisto papildu. Tuo pat metu kolagenas plaukams arba greitesniam plaukų augimui padeda malšinti sąnarių skausmą ir stiprina nagus. Tai papildas, kuris padeda odai tapti stangresnei ir elastingesnei, mažiau pastebimų raukšlių ir kitų senėjimo požymių. Jis taip pat rekomenduojamas esant žarnyno pratekėjimo problemoms, siekiant padidinti sausgyslių ir raiščių bei kraujagyslių elastingumą ir, žinoma, sulėtinti odos senėjimo procesą.

Patartina rinktis produktą, kurio sudėtyje yra medžiagų, skatinančių natūralią organizmo gamybą, nesvarbu, ar jus domina kolagenas, skirtas plaukų augimui, ar kitoms problemoms mažinti ir (arba) jų išvengti. Svarbiausias yra vitaminas C, kuris yra būtinas mūsų organizmui, kad sėkmingai sintetintų kolageną plaukams, odai, nagams, kraujagyslių ir žarnyno sienelėms, raumenims, dantenoms, dantims ir t. t. Kartu labai naudingas ir silicis, kuris prisideda prie sėkmingos sintezės. Tortą papuošia priešuždegiminiai ingredientai, pavyzdžiui, kurkuminas. Yra žinoma, kad lėtinis organizmo uždegimas yra susijęs su daugeliu pavojų. Dėl jų, be kita ko, gali sulėtėti plaukų augimas ir pagreitėti odos senėjimas. Kolageno miltelių mišinys yra puikus pasirinkimas būtent dėl kruopščiai atrinktų ingredientų, kurie užtikrina aukščiausio lygio rezultatus.