Ne kartą paaiškėjo, kad senovės tautos mums paliko vertingą palikimą, kai kalbame apie augalų gydomąjį poveikį. Deja, per amžius šios žinios pernelyg dažnai buvo prarandamos, tačiau, laimei, kartais jos sugrįžta, kad būtų naudingos dabartiniams žmonėms.

Gliukomanano paslaptis

Kitas toks augalas yra Amorphophallus konjac – iš Azijos kilęs daugiametis augalas, geriausiai augantis šilto subtropinio klimato zonose. Jų krakmolinga šaknis – gumbas, panašus į stiebo dalį, kuris auga po žeme.  Taip pat jis dar vadinamas konjaku, o jo paslaptis – vandenyje tirpstanti skaidulinė medžiaga gliukomananas.

Senovės Kinijos gyventojai šį augalą naudojo įvairioms sveikatos problemoms, pavyzdžiui, astmai, krūtinės skausmui, kosuliui, išvaržoms ir odos ligoms gydyti. Tradicinėje japonų virtuvėje miltelių pavidalo gliukomananas naudojamas kaip tirštiklis arba želė. Jis taip pat vadinamas žarnyno valikliu, nes suriša riebalus, angliavandenius, reguliuoja peristaltiką, apsaugo nuo bakterijų dauginimosi žarnyne ir sukelia sotumo jausmą.

Pagalbininkas kovojant su viršsvoriu

Gliukomananas patraukė Vakarų pasaulio dėmesį, nes jis žada tai, apie ką šiuolaikinis žmogus nuolat svajoja. Kartu su ribotos energijos dieta jis padeda mažinti svorį.

Dėl nepakankamo fizinio aktyvumo ir sunkaus, monotoniško, perdirbto maisto žarnyne kaupiasi atliekos, kurių organizmas negali pakankamai greitai pašalinti. Dėl to prasideda puvimas, pilvo pūtimas ir bloga savijauta. Be to, brandžiame amžiuje keičiasi riebalų ir angliavandenių apykaita. Pradedame kaupti papildomus kilogramus, kurie ne tik erzina, nes dėl jų atrodome negrabūs ir netvarkingi, bet ir kelia pavojų sveikatai. Gliukomananas veiksmingai padeda sumažinti svorį ir cukraus kiekį kraujyje.

Cholesterolio lygio kraujyje kontrolė

Jis taip pat atlieka svarbų vaidmenį kontroliuojant kitą virš mūsų galvų kabančią rykštę. Jis padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje. Šiais laikais vis daugiau žmonių turi padidėjusį cholesterolio kiekį. Prie to labiausiai prisideda netinkama mityba, fizinio aktyvumo stoka ir, svarbiausia, stresas, kuris yra nuolatinis mūsų palydovas.

Tyrimai parodė, kad gliukomananas gali padėti sumažinti bendrąjį cholesterolio, MTL (blogojo) cholesterolio ir trigliceridų kiekį ir taip sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Gliukomananas kaip prebiotikas

Dėl savo cheminės struktūros gliukomananas taip pat veikia kaip prebiotikas, t. y. skatina sveikos žarnyno mikrofloros augimą. Kadangi jis negali būti suvirškintas, suvartojus jį jis nesuvirškintas keliauja iki pat storosios žarnos.

Kaip prebiotikas jis daro teigiamą poveikį:

  • širdies ir kraujagyslių bei imuninės sistemos sveikatai
  • cholesterolio lygiui
  • žarnyno sveikatai ir geresniam virškinimui
  • hormonų pusiausvyrai

Gliukomananas geresnei odos būklei

Kai kurie tyrimai rodo, kad gliukomananas gali padėti sumažinti aknės paplitimą, pagerinti odos būklę, sušvelninti alergines reakcijas ir pagerinti žaizdų gijimą.

Padėkite sau, o gliukomananas padės jums

Daugelis pasakytų, kad tai tikras stebuklas. Taip pat ir laukiamas draugas. Nes tai gali būti labai naudinga ir sustiprinti mūsų pastangų poveikį, jei į savo gyvenimą įtrauksime reguliarius fizinius pratimus, subalansuotą mitybą, kurią valgome tinkamais kiekiais arba kai kuriais atvejais šiek tiek apribojame. Dabar prisiminiau ir mūsų neseniai vykusį pokalbį apie Naujuosius metus ir kai kuriuos įžadus… Dar ne per vėlu. Perėjimo į naują erą magija dar neišblėso žiemos vėjyje. Taigi, padarykime ką nors patys, ir gliukomananas kažką padarys. Sėkmės!

 

VIACHOLE FIBER yra 4 rūšių skaidulų, įskaitant gliukomananą, mišinys.